فناوری جدید کیفیت تصاویر تلویزیون را چند برابر می کند
امروزه محبوبیت تلویزیون های HDR روز به روز در حال افزایش است، اما دو شرکت سامسونگ و آمازون با همکاری یکدیگر این استاندارد را ارتقا بخشیده اند.

فناوری جدید کیفیت تصاویر تلویزیون را چند برابر می کند

فناوری جدید کیفیت تصاویر تلویزیون را چند برابر می کند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دیجیتال ترندز، این استاندارد تازه که HDR۱۰+ نام دارد، ترکیبی از مزایای دو استاندارد دیگر به نام های HDR۱۰ و Dolby Vision است. HDR۱۰ یک استاندارد باز است که در اکثر تلویزیون ها در دسترس است و مزیت استفاده از Dolby Vision کنترل بیشتر بر روی سیگنال های ویدئویی است.

با استفاده از استاندارد HDR۱۰+ تصاویر زنده تر به نظر می رسند، رنگ ها دقیق تر شده و کنتراست بهتری به دست می آید. سامسونگ می گوید برای استفاده از این استاندارد در ساخت تلویزیون ها مذاکراتی با تعدادی از شرکت های فناوری آغاز شده و شرکت آمازون هم قصد دارد از این فناوری برای ارتقای برخی خدمات ویدئویی خود استفاده کند.

در قالب استاندارد HDR۱۰+ از فناوری جدیدی موسوم به Dynamic Tone Mapping استفاده شده که تنظیم جزییات تصاویر ویدئویی در هر بخش از هر فریم هر تصویر را با سهولت بیشتر ممکن می کند.

HDR۱۰+ هم یک استاندارد آزاد و باز است و لذا شرکت های سازنده تلویزیون برای استفاده از آن مجبور به پرداخت پول نیستند. سامسونگ می گوید تلویزیون های جدید تولیدی این شرکت از استاندارد HDR۱۰+ پشتیبانی خواهد کرد. خریداران تلویزیون های قدیمی تر در سال ۲۰۱۶ هم با به روزرسانی میان افزار نصب شده بر روی تلویزیون های مذکور می توانند از مزایای این استاندارد بهره مند شوند. این فناوری در نیمه دوم امسال عرضه می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست