سازمان 3GPP استانداردهای مربوط به گیرنده‌ها و فرستنده‌های نسل پنجم اینترنت مویابل را تعیین کرد که برای دستگاه‌های مبتنی بر شبکه‌ی 5G در نظر گرفته شده است.

به گزارش “تلکام نیوز” ؛ 3GPP سازمانی است که مسئولیت تعریف استانداردهای صنعتی برای فناوری‌های بعد از 4G را بر عهده دارد. روز گذشته این سازمان مشخصات لازم برای تجهیزات 5G را در خصوص دکل‌ها و گوشی‌های هوشمند تعیین کرد.

بنابراین استانداردهای اینترنت نسل پنجم تعیین شده است و مهندسان شبکه و امواج می‌توانند همگی روی یک پلتفرم واحد برای تمام دستگاه‌های 5G کار کنند. قابلیت‌ها، عملکردها، خدمات ‌و استانداردها برای اپراتورها و سازندگان تلفن‌ همراه و تجهیزات رادیویی تعیین شده است و اکنون آن‌ها می‌توانند بر این اساس تجهیزات و سرویس‌های نسل پنجم خود را برای استفاده در شبکه‌های دارای این قابلیت در سراسر دنیا عرضه کنند.

5g

شرکت‌های زیادی برای استفاده از 5G در محصولات آینده‌ی خود ابراز تمایل کرده‌اند که از معروف‌ترین آن‌ها می‌توان به کوالکام، تی‌موبایل، سامسونگ، زدتی‌ای، ورایزن، سونی، نوکیا، مدیاتک و هواوی اشاره کرد.

سؤال این‌جا است که کدام تولیدکننده‌ی گوشی هوشمند قبل از سایرین، محصول مجهز به امکان ارتباطی 5G معرفی خواهد کرد؟ پیش‌بینی شما چیست؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست