تفاهم نامه همکاری استراتژیک با دانشگاه فنی و حرفه ای

تفاهم نامه همکاری استراتژیک  ،  دانشگاه فنی و حرفه ای و  اتحادیه صادرکنندگان خدمات فنی ، مهندسی ، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران منعقد گردید

 

چشم انداز جمهوری اسلامی ایران در افق 1404 هجری شمسی، ایران را کشوری توسعه یافته در جایگاه اول اقتصادی، علمی و فناوری در سطح منطقه با تاکید بر جنبش نرم افزاری و تولید علم معرفی می کند. این جایگاه و بالاتر از آن در عرصه جهانی حق مسلم ملت فهیم و هوشمندی است که برترین آیین ها و مرام ها را برای زندگانی و حیات طیبه خود برگزیده است و وصول به آن مستلزم تلاش دسته جمعی و همدلی و همکاری بیش از پیش همه و بیش از همه، همکاری صنایع با دانشگاه هاست. محور قرار گرفتن جنبش نرم افزاری و تولید علم در برنامه های راهبردی کشور نیاز مراکز علمی، مهارتی و پژوهشی کشور را به میدان های تجربی روز افزون کرده است.

 

 

بر این اساس امروز چهارشنبه 17 بهمن 1397 ، تفاهم‌نامه‌ای بین اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی مهندسی ، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران و دانشگاه فنی و حرفه ای  امضاء گردید.

بر اساس این تفاهمنامه که توسط دکتر زنگنه معاون پژوهش و فناوری دانشگاه  و دکتر داود ادیب رییس هییت مدیره اتحادیه صادر کنندگان صنعت مخابرات ایران  امضاء و مبادله گردید، گسترش  همکاری‌های دوجانبه در زمینه های علمی ، فنی و پژوهشی ، تشکیل کمیته های آموزشی ، متشکل از نمایندگان مرتبط ، برگزاری دوره های آموزشی مشترک  در دستور کار طرفین قرار گرفت .

 

این تفاهم نامه میثاقی مشترک برای اعتلای دانش ،  فناوری وتوسعه و روزآمد کردن صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات در کشور در سطح کلاس جهانی است.

به این منظور و بر اساس تفاهمات صورت گرفته ، هیئت مشترکی بین دانشگاه و اتحادیه با عضویت متخصصین هر دو طرف تشکیل خواهد گردید ..

 

به موجب این تفاهم نامه، اتحادیه و دانشگاه با پذیرش این موضوع که با عزم مشترک، زمینه همکاری صمیمانه و تلاش مستمر و مجموع یافته علمی، عملی و مهارتی را طی یک برنامه منظم و پر شتاب، فراهم آورده و در اجرای این هدف مقدس و رساندن میهن اسلامی عزیزمان به جایگاه علمی و فنی که شایسته آن است از هیچ کوششی فرو گذار ننمایند تفاهم نامه را امضا نمودند   در بخش از این تفاهم نامه اشاره شده است که  اتحادیه تمام همت خود را برای ارتقاء سطح علمی و فنی قابلیت های پژوهشی دانشگاه بکار خواهد بست و دانشگاه  نیزهمه توان خود را برای حل مسایل علمی و نیازهای پژوهش کاربردی اتحادیه در طبق اخلاص خواهدگذاشت.  همچنین طرفین قبول نمودند که هدف مشترک آنها ، شکوفایی علم و فناوری کشور در حوزه «آموزش صنعت فن آوری اطلاعات و ارتباطات» و وصول به قابلیت های تراز جهانی در این حوزه با بهره گیری از تمام ظرفیت های علمی، فنی و صنعتی کشور خواهد بود

در این تفاهم نامه که به امضا  زنگنه ، معاون پژوهش و فناوری دانشگاه و نیز ادیب ریس اتحادیه صادر کنندگان  صنعت مخابرات ایران رسید  تعهدات قابل توجهی از سوی  دانشگاه در دستور کار قرار گرفته که برخی از آنها عبارتند از

  • راه اندازی دوره های کوتاه مدت و بلندمدت مهارتی و فنی رشته های مرتبط با صنعت ICT به درخواست اتحادیه
  • اجرای دوره های عمومی، تخصصی،کارگاه های آموزشی و برگزاری سمینارها و همایش های مرتبط
  • آموزش شرکت های مهندسین مشاور و پیمانکار صنعت مخابرات مورد تایید اتحادیه و اعطای گواهینامه معتبر مشترک با هماهنگی معاونت آموزشی دانشگاه.
  • انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهش کاربردی در حوزه های فناوری اطلاعات و ارتباطات، مهندسی برق، الکترونیک ، مخابرات و سایر زمینه های مورد نیاز اتحادیه .
  • انجام تست های آزمایشگاهی مورد نیاز اتحادیه .
  • هدایت پایان نامه های دوره های تخصصی و مهارتی در موضوعات صنعت مخابرات.
  • توسعه آموزش های الکترونیکی در دوره های تخصصی و مقاطع کاردانی و کارشناسی ناپیوسته
  • پشتیبانی علمی، فنی و مهارتی اتحادیه در صنعت مخابرات

همچنین در این تفاهم نامه ، آورده شده است که اتحادیه ، ضمن همکاری های پژوهشی مشترک ، دستاوردهای علمی و تجربی، و مقالات در موضوع فناوری خود را  در دسترس دانشگاه قرارخواهد داد .

این تفاهم نامه  که در حضور  دکتر حمید رضا  احمدیان  ،  مدیر کل دفتر نوآوری و حمایت از سرمایه گذاری وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات ، مهندس محمد میرزایی منش ، رییس کمیسیون اقتصادی و عضو هییت مدیره اتحادیه ، مهندس ذوقی ، رییس کمیسیون حقوقی اتحادیه ، مهندس نیکنام بازرس اتحادیه  و تعدادی از  مدیران و متخصصین حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات کشور  در ساختمان مرکزی دانشگاه فنی و حرفه ای امضا و  مبادله گردید  تعمیق همکاری های مشترک دانشگاه و اتحادیه صادر کنندگان خدمات فنی و مهندسی ، مشاوران و پیمانکاران صنعت مخابرات ایران را  در پی خواهد داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست