اینترنت اشیا ،با موفقیت آزمایش شد.

اینترنت اشیا برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل  ،با موفقیت آزمایش شد.

 

اینترنت اشیا برای اولین بار در ایران توسط ایرانسل  ،با موفقیت آزمایش شد به گزارش روابط عمومی ایرانسل،  آزمایش  اینترنت اشیاء  که در شبکه انتقال گاز شهری مشهد مقدس انجام شد، شامل آزمایش‌های مربوط به صحت اتصال سیم‌کارت به شبکه، آزمایش انتقال کامل دیتاهای ارسالی از کنتور به پلتفرم و قرائت همزمان دیتای مربوط به مصرف انرژی از کنتورها است.

اکوسیستم اینترنت اشیا مبتنی بر فناوری NB-IoT از بخش‌های متعددی تشکیل می‌شود که شامل شبکه اینترنت اشیاء، کنتورNB-IoT، پلتفرم مدیریت دیتا (Meter Data Management) و سیمکارتNB-IoT است.

شرکت ملی گاز ایران در پاییز 1395 مناقصه اجرای آزمایشی قرائت 5000 کنتور گاز بر بستر شبکه‏های LPWAN را برگزار کرد و ایرانسل پس از تحلیل و نیازسنجی‌های لازم در خصوص انتخاب شبکهLPWAN مناسب برای این طرح، در بهمن‌ماه 95 با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در ساختمان مرکزی ایرانسل، از نخستین سایت اینترنت اشیاء رونمایی کرد.

برای همکاری و اعلام مشارکت ایرانسل در مناقصه مذکور، تفاهم‌نامه همکاری بین ایرانسل و شرکت ملی گاز ایران در اسفندماه 1395 منعقد شد و پس از انجام به‌روزرسانی‌های لازم در لایه‌های هسته و دسترسی شبکه، در اردیبهشت 96 شبکه اینترنت اشیاء برای پوشش 5000 کنتور گاز در مشهد مقدس پیاده‌سازی و هم‌زمان، صحت‏سنجی اتصال سیم‌کارت NB به شبکه با بورد کنتور گاز اینترنت اشیاء در شهر مشهد برای نخستین بار در ایران انجام شد.

شبکهNB-IoT (استاندارد 3GPP) متشکل از مجموعه شبکه‏های LPWAN است که در سال 2016 استاندارد شده و دارای عمر طولانی باتری (تا 10 سال)، پوشش شبکه گسترده‌تر و قابلیت اتصالهمزمان میلیون‌ها دستگاه است.

آزمایش موفقیت‌آمیز ایرانسل در پیاده‌سازی شبکه اینترنت اشیاء، مقدمه بهره‌برداری از راهکارهای اینترنت اشیا، به‌ویژه کنتورخوانی هوشمند در ایران خواهد بود.

 

اخبار مهم :

http://mapta.ir/نمایشگاه-بین-الم…تلکام-و-تکنولوژی/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست