گردهمایی مجازی خانوادهICT ایران، همزمان با روز جهانی مخابرات و ارتباطات

گردهمایی مجازی خانوادهICT ایران، همزمان با روز جهانی مخابرات و ارتباطات

17ماه مي (27ارديبهشت ماه) هر سال، اعضاي اتحاديه جهاني مخابرات در سراسر دنيا براي بزرگداشت روز جهاني مخابرات و جامعه اطلاعاتي، مراسم‌هايي برگزار مي‌کنند.

اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران با توجه به شرایط ویژه جهانی، در پی ارائه طرح اولیه‌ای به هیات مدیره ، پیشنهاد برگزاری گردهمایی مجازی خانوادهICT ایران را همزمان با این روز تصویب نمود که با استقبال گسترده‌ی دیگر سازمان‌های مردم‌نهاد حوزه قرار گرفته و به یک اقدام منسجم برای حضور تمامی اقشار مختلف فناوری اطلاعات و ارتباطات در یک نشست مشترک تبدیل گردید.

به گزارش روابط عمومی اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران( IRICTU) سادینا آبایی نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران در این مورد اظهار کرد: ۲۷ اردیبهشت ماه هر سال، يادآور بنيانگذاري اتحاديه جهاني مخابرات در 150 سال پيش است که کشور ايران نيز مفتخر است که يكي از اعضاي اولیه اين اتحاديه می‌باشد.
شیوع ویروس کرونا و تغییرات پیش‌آمده در سطح جهانی نشان داده که بسیاری از معیارها و استانداردهای جهانی در حال حاضر نیاز به بازتعریف دارند؛ شیوع این ویروس در جهان، محدودیت در رفت و آمد‌ها و قرنطینه شدن عده زیادی از مردم جهان در خانه، استفاده از اینترنت را افزایش داده و بنابراین یکی از موارد مهمی که باید به آن توجه شود بازتعریف اقدامات کلاسیک در ساختار جدید جهانی است. از اینرو و به پاس ارج نهادن به فعالان این عرصه و گرامیداشت این روز ، امسال در کمیسیون ظرفیت سازی و نوآوری اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران طرحی را پیشنهاد کردیم تاگردهمایی مجازی خانوادهICTایران را با مشارکت دست اندرکاران و فعالان این عرصه برگزار کنیم .

عضو هیات مدیره و نایب رئیس اتحادیه صادرکنندگان صنعت مخابرات ایران گفت: بعد از برگزاری جلسات متعدد در کمیسیون و در نهایت تصویب هیات مدیره اتحادیه ، پس از آن موضوع را با دیگر مجموعه‌های حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات مطرح نمودیم که به لطف الهی مورد استقبال و موافقت ایشان نیز قرار گرفته و اجرای آن آغاز گردید که جزییات و نحوه حضور در این گردهمایی مجازی در روز جهانی ارتباطات به زودی اطلاع رسانی می شود.

عضو هیات نمایندگان اتاق ایران افزود: به واسطه این شرایط ، تغییر رویه ای در ارتباطات پیدا کردیم که این موقعیت و فضای تازه، بسیاری از مناسبات ارتباطات را در دنیا تغییر داده و علی رغم محدودیت های حضور فیزیکی، گسترش ارتباطات برخط و الکترونیک، علاوه بر صرفه جویی در زمان، به اجرای بسیاری از اقدامات روزمره ما سرعت داد و مسیری تازه و پویاتر برای همه ما پیش رو گذاشت و این ما هستیم که باید در شرایط خاص و بروز بحران ها، فرصت های تازه را دریابیم و بهترین نتایج را بدست آوریم.
وی گفت : هدف از روز جهانی مخابرات و ارتباطات (WTISD) کمک به ایجاد پل‌های ارتباطی قوی و مستحکم‌تری میان کشورهای مختلف و همچنین توسعه فناوری‌هایی است که برای گسترش ارتباطات و زیرساخت‌های مخابراتی ساخته و استفاده شده است

وی در بخشی دیگری از سخنان خود اظهار کرد:
تقریباً نیمی از جمعیت جهان هنوز از اینترنت استفاده نمی‌کنند و رشد کلی دسترسی به شبکه جهانی، کند است ، بنابراین یکی از مواردی که باید به آن توجه شود این است که بتوانیم همگان را به اقتصاد دیجیتالی جهانی متصل کنیم و این کار ، نیازمند هماهنگی بیشتر بین فعالان این حوزه است.

آبائی در پایان گفت: روز جهانی مخابرات، متمرکز بر تدوین سیاست‌های ملی، پرکردن تفاوت‌های تکنولوژیکی، ترویج ارتباطات، تقویت قابلیت همکاری بین‌المللی سیستم‌ها و محدود کردن فاصله‌های فیزیکی در سطح جهانی از طریق اینترنت، تلویزیون، تلفن و غیره بوده و زمان مناسبی برای تاثیرگذاری‌های بین‌المللی است. موفقیت‌های ایران در رقابت جهانی در این عرصه‌ها، مانند موفقیتی که دو سال قبل، شبکه علمی کشور در سازمان ملل بدست آورده و رتبه نخست جهانی در حوزه E-Science را در رقابت با دیگر کشورهای توسعه یافته بدست آورد، نشان دهنده آن است که قطعا متخصصین این حوزه در ایران ، می‌توانند جایگاه ویژه‌ای در تحولات جدید جهانی داشته‌باشند که امیدواریم برگزاری این گردهمایی مجازی آغازی بر یک اقدام مشترک میان اعضاء صنف برای حصول نتایج درخشان‌تر گردد.

انتهای پیام

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست